Home / Kuriozitete / Qeshni me Lot! Kot janë 20 sharjet më të çuditshme në botë, mes tyre dhe një shqip

Qeshni me Lot! Kot janë 20 sharjet më të çuditshme në botë, mes tyre dhe një shqip

Gjatë tërë historisë, njerëzit gjuhën e kanë përdorur jo vetëm si formë e komunikimit po edhe të fyerjes. Në të shumtën e herëve shahen nënat, po “kreativiteti” nuk ndalet me kaq. Në një shkrim të mëparshëm, Global Post sjell 19 “sharjet më të çuditshme”. Në mesin e tyre është edhe një në gjuhën shqipe.

1. Kineziët: “Ni muqin shi yi ge da wugui!”… “Nëna jote është breshkë e madhe.”
2. Spanjollët: “Me cago en la leche!”… “Të dh… në qumësht.”
3. Rusët: “Perhot’ podzalupnaya”… “Ti zotëri je zbokth p…”
4. Finlandezët: “Äitisi nai poroja!”… “Nëna jote është dre!”
5. Hebrejt: “Lign in drerd un bakn beygl!”… “U shtrifsh për toke e pjeksh gjevrekë.”
6. Gjermanënt: “Schattenparker”… “Parkofsh në hije.”
7. Xhamajkanët: “Bumbaclot”… “Je fshirës p…”
8. Shqiptarët: “Të q… të bardhët e syve!”… E kjo më së lehti po kuptohet, apo jo?
9. Turqit: “Sana girsin keman yayi!”… “Tu fut’të harku i violinës në anus.”
10. Persët: “Mee goozam rangesh kon!”… “Provo ta ngjyrosësh f… time.”
11. Japonezët: “Hesomagari”… “E nxjerrsh kërthizën prej vendit.”
12. Galët: “Go n-ithe an cat thu, is go n-ithe an diabhal an cat!”… “Të hëngtë macja e pastaj dreqi macen.”
13. Holandisht: “Volgescheten palingvel”… “Je lëkurë e ngjalës plot me m…”
14. Rumanët: “Sufla-?i-a? cu curul in lingur? cand te arde ciorba la gura!”… “Të ta f… lugën kur supa është shumë e nxehtë për ty.”
15. Italianët: “Caçati in mano e prenditi a schiaffi!”… “Merre halen në dorë dhe jepja një shuplakë vetes.”
16. Hindi: “Chipkali ke gaand ke pasine”… “E ëmbël si p… e zvarranikut.”
17. Afrikanët: “Ek wens jou vingers verander in vishoeke, en jou balle begin te jeuk!”… “T’u bëfshin gishtat grepa peshkimi e pastaj t’u krofshin topat.”
18. Bullgarët: “Grozna si kato salata.”… “Je i shëmtuar si një sallatë.”
19. Anglezët (thënie e Australisë): “May your ears turn into arseholes and sh*t on your shoulders!”… “T’u bëfshin veshtë vrima anusi që dh… te krahët e tu”.

Gjithashtu lexo

Qyteti ku askush nuk punon pas të mërkurës (Foto)

Pas 730 kilometrave udhëtim nga Stambolli, ju do të shkelni brigjet veriore të Turqisë, ku …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *