Home / Lajme / Rajon / Qeveria shqiptare mbështet bombardimet në Siri: Përgjigje e nevojshme!

Qeveria shqiptare mbështet bombardimet në Siri: Përgjigje e nevojshme!

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati ka reaguar pas bombardimeve në Siri duke thënë se kjo ishte një përgjigje e fortë dhe e nevojshme nga SHBA.

“Bombardimet amerikane në Siri janë një përgjigje e fortë dhe e nevojshme e Administratës amerikane kundër përdorimit të armëve kimike nga regjimi i Assad-it”, ka thene Bushati.

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *