Home / Lajme / Maqedoni / Qytetarët e Maqedonisë kërkojnë dorëheqjen e Gjorge Ivanovit

Qytetarët e Maqedonisë kërkojnë dorëheqjen e Gjorge Ivanovit

Duket se kokëfortësia e presidentit të Maqedonisë për dhënien e mandatit për formimin e qeverisë së re, përveccse thellon krizën në vend, ka shkaktuar edhe pakënaqësi në radhët e qytetarëve.

Ivanov zhvilloi dje një takim me kreun e Këshillit Evropian, Donald Tusk, ku biseduan për krizën e emigrantëve dhe formimin e qeverisë së re.

Por edhe pas takimit, me Tusk, Ivanov deklaroi se nuk do të heqë dorë nga vendimi i tij për qeverinë.

Pas këmbënglujes së Ivanovit për të mos e mandatuar kreun e LSDM-së për formimin e qeverisë, një nismë e quajtur “Iniciativa Megafon” ka filluar me mbledhjen e nënshkrimeve ku kërkojnë dorëheqjen e Ivanovit.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *