Home / Kuriozitete / Qyteti misterioz që frymëzon shkrimtarët (Foto)

Qyteti misterioz që frymëzon shkrimtarët (Foto)

Sinta është një nga vendet më të bukura dhe më misterioze në botë, që ka frymëzuar mjaft shkrimtar e poet botëror.
 Nuk është çudi pse Lord Bajroni u frymëzua nga bukuria e këtij qytetit për të shkruar ‘Shtegtimin e Çajld Haroldit’.Çdokush që ka vizituar këtë pjesë magjike të botës, e cila ndodhet jo shumë larg nga Lisbona, do të mund të shkruante edhe një poezi në nder të bukurisë së qytetit.Sintra, e cila është monument kulture e shpallur nga UNESCO, fsheh mistere dhe bukuri që vetëm në botën e përrallave keni takuar.Janë të shumtë vizitorët që mbërrijnë aty dhe shuajnë kuriozitetin e tyre rreth mistikës së këtij qyteti.

Gjithashtu lexo

Me këtë aksident që i ka ndodhur këtij burri me skuter – nuk di njeriu a duhet të qeshë, apo t’i vije keq (Video)

Ditë më parë është publikuar një video ku shihet një burrë i cili vet-aksidentohet me …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *