Home / Lajme / Rajon / Rama “përplaset” me mësuesen në facebook

Rama “përplaset” me mësuesen në facebook

38,519 vende të lira pune ofrohen Zyrave të Shërbimit Kombëtar të Punësimit, nënvizoi sot Edi Rama, por duket se me këto shifra nuk pajtohen shqiptarët.
Një mësuese i shkruan se është renditur mes 5 më të mirëve në bazë të pikëve në portal dhe prej dy vitesh nuk ka gjetur ende punë.

Siç e ka bërë zakon tashmë Rama i kërkon numrin e telefonit dhe nëse rezulton e vërtetë ajo që pretendon mësuesja, atëherë vendin e punës e ka të sigurt.

Komentuesja 1: Pune? Punova 12 vjet ne arsim. Per arsye familjare u transferova ne qytet tjeter. E arsimuar ne maksimum. E renditur ne 5 me te miret ne baze te pikeve ne portal.

Dhe DAR me la ne rruge prej dy vitesh. Me vjen keq qe ministria e arsimit nuk I ben realitet ato qe gjoja I quan reforma! Z.#EDI ky eshte realiteti!

Edi Rama: A… me jep numrin e telefonit dhe te jesh e sigurte qe do ta verifikoj, por nese del si them une do kerkosh ndjese ketu ti, ne te kundert ti do hysh ne pune dhe une do kerkoj ndjese!

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *