Home / Lajme / Rajon / Rama: Ramush, mirë se zbret sot edhe një herë fitimtar në Prishtinën tonë

Rama: Ramush, mirë se zbret sot edhe një herë fitimtar në Prishtinën tonë

Pas lirimit të ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj nga Gjykata e Colmar në Francë, ka reaguar edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Përmes një postimi në Facebook, Rama ka shkruar: “Ramush mirësezbret sot edhe njëherë fitimtar në Prishtinën tonë. #KrenarpërUÇK#eDrejtaVononPoNukHarron#Respekt”(sic).

Pas lirimit, Haradinaj pritet që sot të kthehet në Kosovë.

Ish-kryeministri Haradinaj po akuzohej nga Serbia për krime lufte gjatë vitit 1998 dhe 1999.

Haradinaj është mbajtur në Francë me fletarrest të Serbisë që nga muaji janar i këtij viti. /Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *