Home / Lajme / Rajon / Ramush Haradinaj merr nënshtetësinë shqiptare (Dokument)

Ramush Haradinaj merr nënshtetësinë shqiptare (Dokument)

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishari ka dekretuar sot liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovë, Ramush Haradinaj dhe bashkëshorten e tij Anita Muçaj me shtetësinë shqiptare.

Në dekret thuhet se nënshtetësia iu është dhënë me kërkesë personale të tyre.

Ndryshe, aktualisht lideri i AAK-së ndodhet në Francë, në bazë të një fletarresti të Serbisë. /Indeksonline/

Gjithashtu lexo

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS, me familjen e tij (Video)

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *