Home / Lajme / Rajon / Ramush Haradinaj merr shtetësinë nga Shqipëria (Dokument)

Ramush Haradinaj merr shtetësinë nga Shqipëria (Dokument)

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishari ka dekretuar sot kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovë, Ramush Haradinaj dhe bashkëshorten e tij, Anita Muçaj me dhënien e shtetësinë shqiptare.

“Në mbështetje të nenit 92, pika “c”, dhe nenit 93 të Kushtetutës, si dhe nenit 9, pika 7, e nenit 20 të ligjit nr. 8389, datë 05.08.1998, “Për shtetësinë shqiptare”, të ndryshuar”, thuhet në dekretin e shtetësisë për Haradinajn dhe Muçajn.

Gjithashtu lexo

Rrahje masive në Shkup

Në një restorant në rrugën “Bosnja dhe Hercegovina” në Shkup ka ndodhur një rrahje mes …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *