Home / Kryesoret / Reagon LSDM: Veprimet e Ivanovit nuk janë të një mendjeje të shëndoshë
European Council President Donald Tusk, left, poses for the media with Macedonian President Gjorge Ivanov, upon his arrival at the presidential office in Skopje, Macedonia, Monday, April 3, 2017. Tusk arrived briefly to Skopje to discuss with Ivanov the latest developments regarding the migrant crisis, the political situation in Macedonia and regional issues. (AP Photo/Boris Grdanoski)

Reagon LSDM: Veprimet e Ivanovit nuk janë të një mendjeje të shëndoshë

Gjorge Ivanov nuk mund të mbrojë kriminelët dhe patjetër të lejojë transferimin paqësor të pushtetit! Me sjelljen e tij, Ivanov reflekton një kërcënim të drejtpërdrejtë për interesat kombëtare të Republikës së Maqedonisë! Evropa dhe bota e shohin se sjellja personale e Ivanovit nuk janë të bazuar në parimet demokratike, mirësjelljes dhe mendjes së shëndoshë, thuhet në reagimin e LSDM-së, lidhur me vendimin e presidentit maqedonas edhe pas takimit me Tusk.

“Prandaj është një mesazh i tillë dhe i fundit nga udhëheqësit dhe institucionet e BE-së që përcolli për Maqedoninë kryetari i Këshillit Evropian Donald Tusk. Ivanov dhe Gruevski nuk duhet të punojnë për të krijuar një shtet binacional dhe të pengojnë komunitetin, sidomos kur ajo është bërë e qartë për progresin e Maqedonisë drejt BE-së dhe NATO-s.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *