Home / Kryesoret / Remenski-Veljanovskit: Mos prit urdhrat e Gruevskit për të çuar para punën për zhbllokimin e Kuvendit

Remenski-Veljanovskit: Mos prit urdhrat e Gruevskit për të çuar para punën për zhbllokimin e Kuvendit

Deputetja e Lidhjes Social-demokrate të Maqedonisë, Frosina Remenski, gjatë seancës së sotme konstituive për zgjedhjen e kreut të parlamentit, i ka bërë thirrje kryesuesit të seancës Trajko Veljanovskit që të çlirohet nga ndikimet politike dhe të mos presë urdhrat e Gruevskit për të çuar para punën për zhbllokimin e Kuvendit të Maqedonisë.

“Më shumë më ngjasoni në një redaktor i cili pas çdo kronike jep komente. Kërkoj të çliorheni nga ndikimet politike dhe të prisni dekalrimet javore të Nikolla Gruevskit se a është diçka në përputhje me rregulloren apo jo”, ka thënë Remenski.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *