Home / Lajme / Rajon / Republikanët po frikësohen nga Ivanka Trump

Republikanët po frikësohen nga Ivanka Trump

Në mesin e anëtarëve të Partisë Republikane në SHBA ka shqetësime lidhur me ndikimin e madh që ka Ivanka Trump në administratën e babait të saj.

Kështu thotë senatori David Leyonhjelm.

Leyonhjelm së fundi u takua me anëtarë të Kongresit në Washinton dhe i tha ‘The Australian’ se ata janë të shqetësuar se sa shumë e dëgjon të bijën Presidenti.

Ivanka Trump dhe bashkëshorti i saj Jared Kushner ishin të përfshirë aktivisht në fushatën zgjedhore të Trump dhe tani shërbejnë në ekipin e tij në Shtëpinë e Bardhë.

“Ata u përshkruan nga disa njerëz që takova si ‘liberal tipik të New Yorkut’, tha Leyonhjelm.

Gjithashtu lexo

Emigranti shqiptar gjen portofolin me dollarë në New York dhe ia dorëzon të zonjës

Një emigrant nga Dibra e Madhe, i cili jeton në Staten Island, Nju Jork, ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *