Home / Kryesoret / Revoltohet Kastro Zizo, shanë maqedonët dhe i quan rracë të pacaktuar (Foto)

Revoltohet Kastro Zizo, shanë maqedonët dhe i quan rracë të pacaktuar (Foto)

Këngëtari i njohur shqiptar Kastro Zizo duket të jetë shumë i revoltuar me ngjarjet e fundit në Maqedoni.

Sulmet e ashpra të protestuesve maqedonas në Kuvendin e Maqedonisë, duke lënduar shumë deputetë, gazetarë e të pranishëm, duket se janë parë me syrin më të keq të mundshëm edhe nga fytyrat publike.

Në një status të publikuar në rrjetin social Facebook, Kastro nuk kursen fjalët më të këqija për maqedonasit, duke i quajtur edhe rracë të pacaktuar.

Ndërkohë, reagime të tilla ka pasur ditë më parë edhe nga këngëtaret Tuna dhe Big Mama, të dyja këngëtare shqiptare që jetojnë dhe veprojnë në Shkup.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *