Home / Lajme / Botë / Rezultatet e para: Macron dhe Le Pen në balotazh

Rezultatet e para: Macron dhe Le Pen në balotazh

Rezultatet e para preliminare të zgjedhjeve presidenciale në Francë bëjnë të ditur se balotazhi do të zhvillohet ndërmjet Macron dhe Le Pen.
 Sipas Guardian, Macron ka fituar 23.7% të votave kurse Le Pen 21.7%, transmeton lajmi.net
Tashmë të gjitha qendrat e votimit janë mbyllur, dhe pritet numërimi i votave.

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *