Home / Kuriozitete / Riktheni ngjyrën dhe shkëlqimin e flokëve vetëm me 1 përbërës

Riktheni ngjyrën dhe shkëlqimin e flokëve vetëm me 1 përbërës

Flokë të thatë, të ç’ngjyrosur dhe aspak të shëndetshëm? Është një problem i përbashkët për shumë femra.

Kjo i bën shpesh ato të kenë më me pak besim tek vetja. Trajtimet me produkte kozmetike dhe bojëra jo gjithmonë janë të efektshme.

Për më tepër, mund të bëhen shkak i shfaqjes së problemeve të ndryshme, duke krijuar reaksion ose alergji.

Por, ju mund të hiqni dorë prej tyre lehtësisht, duke i zëvendësuar me trajtime natyrale që i bëjnë flokët tuaj të duken të shëndetshëm dhe për më tepër të rikthejnë ngjyrën e tyre.

Aspirina është një ndër përbërësit perfektë që e bën këtë më së miri me flokët tuaja.

Përbërësit:

6 – 8 kokrra aspirina

1 gotë ujë të ngrohtë

Udhëzime:

Copëtoni fillimisht aspirinat dhe hidhini në një gotë me ujë të ngrohtë.

Hidheni në flokë dhe lëreni të veprojë për 10 deri në 15 minuta. Më pas lajini flokët si normalisht.

Që me përdorimin e parë do të shihni ndryshime në flokë të cilët do të jenë më me volum dhe më të shëndetshmë. Përdoreni 1 herë në javë për efekte më të shpejta.

Gjithashtu lexo

Qyteti ku askush nuk punon pas të mërkurës (Foto)

Pas 730 kilometrave udhëtim nga Stambolli, ju do të shkelni brigjet veriore të Turqisë, ku …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *