Home / Lajme / Botë / Rrëfehet Islami: Pashë vuajtjet në një kamp të Francës ku jetojnë refugjatët tanë (Foto)

Rrëfehet Islami: Pashë vuajtjet në një kamp të Francës ku jetojnë refugjatët tanë (Foto)

Profesori universitar, njëkohësisht dhe njohës i çështjeve të sigurisë Avni Islami, gjatë një udhëtimi në Francë, ka vizituar kampin e refugjatëve në qytetin Metzi.

Ai përmes një postimi në Facebook, ka treguar edhe për vuajtjet e refugjatëve shqiptarë aty.

“Gjatë bisedave që pata me ta e që nuk deshën t’u përmendet emri, më thanë se dy muaj kanë fjetur nën ura ose në korridore të ndërtesave e tash i kanë sjell këtu. Ata ndiheshin të kënaqur tani, duke i parë me sytë e mi se në çfarë kushtesh të rënda jetonin nëpër tenda të vogla. Fotot e mëposhtme flasin vet për kushtet e tyre të jetesës këtu”, ka shkruar Islami.

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *