Home / Lajme / Rajon / Rrëzohet avioni ushtarak në Serbi, vdes piloti

Rrëzohet avioni ushtarak në Serbi, vdes piloti

Shabac – avion ushtarak i ushtrisë serbe u rrëzua sot në mëngjes në fshatin Sllatinë afër Shabacit, ndërsa pilot ka vdekur, merr vesh B92.

Siç është raportuar nga agjensia Beta, avioni u rrëzua në rreth 10:30 në afërsi të objekteve ndihmëse të një familje, ndërsa të plagosur në tokë nuk kishte.

Në fshat tani janë tre ekipe të ndihmë së shpejtë dhe policia po e siguron terrenin. Dëshmitarët thanë se aeroplani fluturoi ulët mbi fshatin e Varnës.

Gjithashtu lexo

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS, me familjen e tij (Video)

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *