Home / Lajme / Rajon / Rrëzohet helikopteri në Greqi: 4 të vdekur, 1 i lënduar

Rrëzohet helikopteri në Greqi: 4 të vdekur, 1 i lënduar

Zyrtarët ushtarakë në Greqi njoftojnë se katër oficerë kanë vdekur dhe një tjetër është lënduar në rrëzimin e një helikopteri të kontrollit kufitar në veri të Greqisë.

Incidenti ndodhi në veri të qytetit Elassona, rreth 450 kilometra në veriperëndim të Athinës, transmeton Express.

Oficerët ushtarakë thonë se helikopteri “UH-1H” po bënte patrullim kufitar rutinor kur u rrëzua.

Gjithashtu lexo

Emigranti shqiptar gjen portofolin me dollarë në New York dhe ia dorëzon të zonjës

Një emigrant nga Dibra e Madhe, i cili jeton në Staten Island, Nju Jork, ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *