Home / Lajme / Botë / Rrëzohet një avion luftarak, të paktën 8 ushtarë të vdekur

Rrëzohet një avion luftarak, të paktën 8 ushtarë të vdekur

Një avion ushtarak është rërzuar në rajonin perëndimor të Kubës, duke lënë të paktën tetë ushtarë  të vdekur.

“Avoni” istte  në pronësi të kompanisë ajrore Aerogaviota, e cila kryen shërbime për ushtrinë kubaneze dhe institucionet e këtij shteti.

Kompania ka konfirmuar se avioni i tyre u rrëzua nw rajon e Artemisas, por nuk ka publikua  detaje sa ushtarë ndodheshin në bord.

Gjithashtu lexo

Të paktën 28 persona humbën jetën në një sulm vetëvrasës të trefishtë në Nigeri

Të paktën 28 persona humbën jetën ndërsa më shumë se 80 janë lënduar në sulmin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *