Home / Lajme / Botë / Rusia: Jo të gjitha raketat e SHBA’së në Siri arritën cakun, ku u hodhën të tjerat?

Rusia: Jo të gjitha raketat e SHBA’së në Siri arritën cakun, ku u hodhën të tjerat?

Ministria e Mbrojtjes në Rusi thotë se nga 59 raketat e SHBA’së kundër Sirisë, vetëm 23 prej tyre e arritën tragetin. 36 raketa të tjera, Rusia thotë se nuk dihet se ku kanë goditur

Ministria e Mbrojtjes në Rusi thotë se raketat Tomahoëk të SHBA’së që i nisi drejtë Sirisë për t’i bombarduar caqet e ushtrisë siriane, nuk kanë arritur të gjitha cakun e caktuar, shkruan RT, transmeton Gazeta Express.

“Nuk dihet lokacioni i 36 raketave të tjera të cilat nuk e goditën zonën ku ishte e targetuar”, thotë Ministria ruse, duke shtuar se vetëm 23 prej tyre kanë goditur zonën.

Kremlini dhe Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin më herët dolën me deklaratë zyrtare se janë kundër këtij veprimi të SHBA’së kundër Sirisë, duke shtuar se kjo mund do t’i dëmtojë rëndë marrëdhëniet Rusi-SHBA.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *