Home / Lajme / Rajon / Serbët e Maqedonisë votojnë për president të Serbisë

Serbët e Maqedonisë votojnë për president të Serbisë

Në ambasadën e Serbisë në Maqedoni, është hapur vendvotim ku votohet për presidentin e ri të Serbisë.
Të drejtë vote kanë edhe qytetarët serb që ndodhen në Maqedoni kurse në listën zgjedhore të regjistruar janë gjithesj 141 qytetarë,transmeton Gazeta Express.

Në garën presidenciale marrin pjesë 11 kandidatë kurse sipsa sondazheve më shumë gjasa për fitore në raundin e parë ka Kryeministri aktual dhe kandidati i Partisë Përparimtare Serbe, Aleksandar Vuçiq i cili njëkohësisht ka premtuar se do të pengojë ndodhjën e ‘skenarit maqedonas’ në Serbi.

Gjithashtu lexo

Tiranë: Vret bashkëshorten e më pas vetëvritet – (VIDEO)

Një telefonatë e mbërritur paraditen e së dielës në numrin e emergjencave 112, ka lajmëruar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *