Home / Lajme / Rajon / Serbi, protesta kundër Vuçiqit. Është si Millosheviçi

Serbi, protesta kundër Vuçiqit. Është si Millosheviçi

Fitorja e Aleksandar Vuçiqit, përveç festës, ka shkaktuar edhe pakënaqësi në Beograd. Shumë të rinj në kryeqytetin serb, por edhe në Novi Sadi, kanë dalë në rrugë në mbrëmje për të protestuar kundër asaj që e quajnë diktaturë e Vuçiqit, pasi e cilësojnë si Sllobodan Millosheviç.

“Kjo është një lloj gjysmë diktature e shekullit të 21 dhe thonë se është gjysmë demokracie, por nëse gjysmë demokracie ekziston atëherë ka edhe gjysmë diktature.

E kemi parë Sllobodan Millosheviçin dhe kjo është njësoj, ndaj duket si fillimi i një diktature klasike”shprehen protestuesit në Beograd.

Aleksandar Vuçiç fitoi garën për Presidenti me 55% të votave.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *