Home / Lajme / Maqedoni / Shënohet Jom Ashoa – Dita e holokaustit

Shënohet Jom Ashoa – Dita e holokaustit

Me ndezjen e gjashtë qirinjve përkujtimorë dhe hapjen e ekspozitës sot në Qendrën përkujtimore të Holokaustit të hebrenjve të Maqedonisë do të shënohet Jom Ashoa – Dita kombëtare përkujtimore e Holokaustit.

Përkujtimin e organizojnë komuniteti i hebrenjve në Republikën e Maqedonisë dhe Fondi i Holokaustit të hebrenjve të Maqedonisë

Gjithashtu lexo

Kuvendi duhet të votojë për shkarkim të Zvërlevskit

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet të mbajë vazhdime të tre seancave midis të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *