Home / Kuriozitete / Shikojeni këtë video, për ta parë se çfarë ju bën Coca-Cola

Shikojeni këtë video, për ta parë se çfarë ju bën Coca-Cola

Një eksperiment shkencor që tregon se çfarë ndodh kur përbini Coca-Cola do t’ju befasojë.

Videoja e reaksionit mes Coca-Colas dhe acidit në stomak, është një shenjë brengosëse për konsumuesit e rregullt të pijeve me sheqer.

Videoja, e shpërndarë online nga Molten Science, shfaqë dy substancat duke ‘gurgulluar’ sapo të vijnë në kontakt – para se të cilësohet si diçka që s’duhet të shkojë në stomakun tuaj, transmeton Gazeta Express.

Çfarë ndodh kur Coca-Cola reagon me acidin në stomak pasi ta pini atë? Shikojeni videon:

Gjithashtu lexo

Ky është një prej gjarpërinjve më të pakapshëm në botë

Pas një kërkimi 64-vjeçar të shkencëtarëve në Brazil gjarpri më i pakapshëm në botë është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *