Home / Lajme / Maqedoni / Shilegov: Mos mbroni krimin e 50 kriminelëve

Shilegov: Mos mbroni krimin e 50 kriminelëve

Depueti I LSDM-së Petre Shilegov ftoi deputetët e VMRO-DPMNE-së që të kontribuojnë në mbylljen e seancës konstituive dhe mos të mbrojnë krimin e personave të caktuar.

“Në bazë të programit të përpiluar do të udhëheqim qeverinë e re. Programi do të shëndrohet në ligje të cilat do të diskutohen dhe si parti politike do të jepni qëndrimin tuaj. Ndërpitni të mbroni kriminin, për hir të fëmijëve tanë që shteti të ecë para, mos lejoni që shteti të bëhet rrob I 50 kriminelëve”, u shpreh Shilegov në seancën e sotme konstituive të kuvendit.

Gjithashtu lexo

Foure mbështet reformat në OBRM-PDUKM (Foto)

Ish-euroambasadori në Maqedoni, Erwan Foure, përmes një shënimi të shkurtër në Maqedoni, ka përshëndetur iniciativën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *