Home / Kryesoret / Shilegov: Qeveria e re do t’ia vazhdojë mandatin PSP-së, pushtetarët do të japin llogari (VIDEO)

Shilegov: Qeveria e re do t’ia vazhdojë mandatin PSP-së, pushtetarët do të japin llogari (VIDEO)

Zëdhënësi i LSDM, Petre Shilegov gjatë konferencës për shtyp theksoi se qeveria e re do të vazhdojë mandatin në të cilën Prokuroria Publike Speciale mund të ngrej akuza, për pastrimin e skandalit të përgjimeve dhe luftën kundër korrupsionit, krimit, dhe keqpërdorimit të pushtetit, transmeton TetovaSot.

“Menjëherë do të sjellim ndryshime në ligjin për mbrojtjen e dëshmitarëve të cilët i kërkon PSP-ja, për të siguruar hetime me cilësi të lartë dhe llogaridhënie për të gjitha krimet dhe abuzimet”, tha Shilegov.

Shilegov njoftoi futjen e një departamenti të specializuar në gjykatë, duke vepruar në artikujt që janë përgjegjësi e PSP-së.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *