Home / Kryesoret / Shkëndija fiton tre pikë në Prilep – (VIDEO)

Shkëndija fiton tre pikë në Prilep – (VIDEO)

Një gol i Radeskit 8-të minuta para fundit i ka mjaftuar Shkëndisë për të rëmbyer tre pikë në transfertën me Pelisterin në Prilep në kuadër të xhiros së 27-të në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë.Vendasit nisën më agresiv duke tentuar të sulmojnë dhe tentuan portën kryesisht pas disa harkimeve, ndërsa në minutën e 15-të Jovanovski shfaqet i sigurtë në portë. Në anën tjetër tentojnë Ibraimi dhe XHUFO  me goditje nga distanca, mirëpo në dy rastet intervenon mirë Petrovski. Në minutën e 24 Xhunior për pak sa nuk befasoi portierin vendas me goditje me kokë, mirëpo ky i fundit megjithatë largon topin në rivënie nga këndi. Tentimin e fundit më serioz në pjesën e parë e solli Ibraimi nga gjuajtja e lirë, mirëpo predha e fortë e tij shkoi për pak mbi portë.

Pjesa e dytë nuk solli nivelin e pritur dhe munguan shanset për të shënuar. Pas një periudhe të qetë në minutën e 76-të Ibraimi tund rrjetën vendase, mirëpo goli anulohet pasi arbitrat vlerësojnë se sulmuesi “kuqezi” kishte prekur topin me dorë. Në anën tjetër Ilijoski godet fortë, mirëpo jashta portës. Junior kishte mundësinë e rradhës, por nuk shnjestron mirë portën vendase. Shkëndija 15-të minutat e fundit u hodh në iniciativë të re dhe kjo rezultoi me epërsi kur në minutën e 82-të Radeski ndjek mirë aksionin dhe me goditje precize realizon për 0:1. Deri në fund Shkëndija administroi lojën sigurtë, duke dalë me tre pikë nga ky duel.

 

 

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *