Home / Kuriozitete / Shoferi “ringjall” ujkun që po ngordhte nga etja

Shoferi “ringjall” ujkun që po ngordhte nga etja

Një ujk ne prag te ngordhjes nga etja është parë nga një shofer kamioni. Ky i fundit ka hipur në mjetin e tij të rëndë dhe i ka çuar ujë ujkut të shkretëtirës.

Burri ngiste kamionin përgjatë një rruge të largët në një ditë të tejet të nxehtë pranë Primavera do Leste të Brazilit kur uji kaloi përpara kamionit të tyre, tejet i lodhur nga etja.

Kamioni ndali dhe ujku i egër u ul pranë hijes së komisionit, duke çuditur drejtuesit e mjetit të tonazhit të rëndë.

Nëpërmjet një pale dorezash, burri e shtriu përtokë kafshët tejet të lodhur nga etja, ndërsa ujku u shemb përtokë pa pasur mundësi të lëvizte.

Me anë të një kove, kafshës së rraskapitur iu hodh ujë në gojë siç edhe shihet në video. Për disa minuta, ujku pi ujë derisa shpëtimtari i saj e lëshon në natyrën e egër.

Burrat u ndjenë të kënaqur nga gjesti që kryen dhe vijuan rrugën e tyre normalisht.

Gjithashtu lexo

Me këtë aksident që i ka ndodhur këtij burri me skuter – nuk di njeriu a duhet të qeshë, apo t’i vije keq (Video)

Ditë më parë është publikuar një video ku shihet një burrë i cili vet-aksidentohet me …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *