Home / Lajme / Botë / Shpërblehet piloti i cili kreu sulmin me armë kimike në Siri

Shpërblehet piloti i cili kreu sulmin me armë kimike në Siri

Zyrtarët e lartë të ushtrisë së regjimit barbar të Bashar el-Asadit, para disa ditësh ndan mirënjohje për pilotin Muhamed Jusuf Hasura i cili drejtoi aeroplanin “Su 22” gjatë sulmit me armë kimike në Idlib i cili la të vdekur dhjetëra fëmijë dhe qindra tjerë të plagosur, transmeton SHENJA.

Piloti u prit nga shefi i shtabit të përgjithshëm të ushtrisë së regjimit, Ali Ejub, i cili masakrën e 4 prillit e cilësoi si një “goditje të fortë ndaj terroristëve”.

Masakra e 4 prillit konsiderohet një ndër masakrat më të mëdha që regjimi mizorisht zbaton mbi civilë, ndërsa ajo tërhoqi vëmendjen e mbarë opinionit botëror.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *