Home / Lajme / Kronika e zezë / Shpërthen incident në Kërçovë

Shpërthen incident në Kërçovë

Policia e Kërçovës ka ngritur pasi penale kundër kundër I.P 41 vjeç dhe K.P 34 Vjeç  për shkak të sulmit fizik që të njëtët kanë kryer mbi A.S 51 vjeç nga Kërçova të cilit i kanë shkaktura lëndime të rënda trupore.

Stacioni policorë i Kërçovës ka ngritur padi penale kundër I.P 41 vjeç dhe K.P 34 Vjeç  për shkak të dyshimit të bazuar kryerje e veprës penale” Pjesëmarrës në rrahje”, informon portali Flaka.

Të dyshuarit më 4 Mars fillmishtë në mnyrë verbale kurse pastaj edhe fizikishtë kanë sulmuar A.S 51 vjeç nga Kërçova.

Rrahja ka ndoshur aty rreth orës 15 në rrugën Marshall Tito në Kërçovë  , në çastin kur ata e kanë takuar në afërsi të shtëpisë së tij , që të dy të dyshuarit fillimishte kanë filluar zënkën verbale e më pas kanë sulmuar edhe fizikishtë 51  vjeçarin ku i kanë shkaktuar lëndime të shumta në të gjithë trupin , zënka nga ruga ka vazhduar edhe në oborrin e shtëpiasë së të sulmuarit .

Nga lëndimet e shumta që ka marrë i lënduari është dërguar menjëherë në spitalin Shën Erazmo në Ohër.

Gjithashtu lexo

Nga shtatori, administrata në dy ndërrime

Pas dy javësh, qytetarët edhe pas orës 16 do të mund të nxjerrin, certifikatën e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *