Home / Lajme / Botë / Shpërthim është ndier afër aeroportit ndërkombëtar në Damask

Shpërthim është ndier afër aeroportit ndërkombëtar në Damask

Një shpërthim është dëgjuar herët në mëngjes afër aeroportit ndërkombëtar në Damask dhe me siguri arsyeja është sulm ajror izraelit, lajmëroi televizioni Al Manar, i cili është afër Hezbollahut.

Sipas informacioneve të para, shpërthimi ka ndodhur në depot dhe rezervuarët për derivate, por në të nuk ka viktima.

Televizioni iranian Al Aljam deklaroi se aeroplanët izraelitë kanë sulmuar bazë ushtarake afër kryeqytetit sirian. Si rezultat i sulmit ka shpërthyer zjarr i madh.

Gjithashtu lexo

Dy terroristë hidhen në erë në Turqi

Dy terroristë nga organizata ekstremiste dhe e ndaluar “Partia maoiste komuniste” u ngritën në erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *