Home / Lajme / Botë / Shpëtohen 2.000 emigrantë

Shpëtohen 2.000 emigrantë

ojet bregdetare italiane dhe organizatat humanitare në Detin Mesdhe, kanë shpëtuar më shumë se 2.000 emigrantë, ka njoftuar roja bregdetare italiane.

Roja italiane bregdetare dhe pesë anije private, kanë tërhequr emigrantët nga 16 anije të mbingarkuara, tre nga të cilat ishin pre druri, njoftoi AFP.

Gjithashtu lexo

Ishulli i Fazanëve që ndan dy shtete: Këtë vend të vogël e administron gjatë muaj Spanja dhe gjashtë tjerë Franca (Video)

Në provincën Baske, mes qytetit verior spanjoll Irun dhe atij jugperëndimor në Francë, Henda, rrjedh …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *