Home / Lajme / Rajon / Shqipëria e Madhe/ Shpërthen Daçiç: Shqiptarët t’i masin mirë fjalët, nuk u frikësohemi

Shqipëria e Madhe/ Shpërthen Daçiç: Shqiptarët t’i masin mirë fjalët, nuk u frikësohemi

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiç thotë se BE-ja, SHBA dhe Britania e Madhe do të jenë përgjegjëset kryesore për pasojat nëse nuk reagojnë ndaj deklaratave të politikanëve shqiptarë. Ai këtë e ka thënë pas deklaratave të fundit të kryeministrit shqiptar Edi Rama, presidentit kosovar Hashim Thaçi dhe kryetarit të Bujanocit Jonuz Musliu për bashkimin e Shqipërisë, Kosovës dhe tri komunave shqiptare në jug të Serbisë.

Gjithashtu lexo

Janë shitur 67 për qind e aksioneve të portit të Selanikut

Gjashtëdhjetë e shtatë për qind e kapitalit aksionar të portit grek në Selanik është shitur …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *