Home / Lajme / Rajon / Shqiptarët kërkojnë ‘hak’ për Zijadin Selën, frikë tek maqedonasit (VIDEO)

Shqiptarët kërkojnë ‘hak’ për Zijadin Selën, frikë tek maqedonasit (VIDEO)

Deputetët shqiptarë u përgjakën në Parlamentin e Maqedonisë nga një grup huliganësh që nuk pranojnë mendimin ndryshe, nuk e pranojnë realitetin se në Maqedoni jetojnë afër 40 % shqiptarë.

Ata me tu zgjedhur Talat Xhaferi, kryetar i Kuvendit të Maqedonisë, ju turrën parlamentit si të çmendur dhe egërsira për ti sulmuar deputetët shqiptarë dhe maqedonas. Më së keqi e pësoi Ziadin Sela, i cili ende është në spital.

Shqiptarë u treguan gjakftohtë dhe u treguan huliganëve maqedonas, se e drejta është në anën e tyre. Një ditë pas ngjarjes së tmerrshme, u paraqit në skenë AKSH-ja, duke thënë se nëse edhe njëherë preken shqiptarët Maqedonia nuk do të jetë si më parë.

Shqiptarët nëse do të sulmohen nuk do të rrinë duarkryq, prandaj Gruevski nuk duhet të luajë me zjarrin, sepse sipas informacioneve që ka InfoPress shqiptarët kanë filluar të mobilizohen dhe në disa fshatra shumë të rinj po plani kojnë që edhe nëse njëherë preken deputetët shqiptarë, Maqedonia rrezikon të hyjë në një luftë tjetër, por kësaj radhe nuk do të jetë si i vitit 2001, por me e rëndë.

 

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *