Home / Kuriozitete / Si ta krijoni një iPhone 6S me duart tuaja, nga fillimi? (Video)

Si ta krijoni një iPhone 6S me duart tuaja, nga fillimi? (Video)

Pasi ka vizituar Kinën disa herë me radhë, një ish programer nga Silicon Valley, i njohur si Scotty i Strangeparts, e ka testuar veten nëse do të ishte e mundur për të ndërtuar një iPhone 6S të Apple nga zeroja.

Ai e ka bërë këtë test duke përdorur pjesë të iPhone që ishin në dispozicion për tu blerë nga tregjet lokale kineze në Shenzhen.

Në videon mëposhtë, Scotty përdor pjesë të dorës së dytë dhe komponenta të riparuara të iPhone për ta ndërtuar plotësisht modelin funksional të iPhone 6S për rreth 300 dollarë.

Gjithashtu lexo

Me këtë aksident që i ka ndodhur këtij burri me skuter – nuk di njeriu a duhet të qeshë, apo t’i vije keq (Video)

Ditë më parë është publikuar një video ku shihet një burrë i cili vet-aksidentohet me …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *