Home / Lajme / Maqedoni / Skandal rreth testamentit të Esma Rexhepova, nipërit kërkojnë pasurinë e saj

Skandal rreth testamentit të Esma Rexhepova, nipërit kërkojnë pasurinë e saj

Të afërmit e këngëtare rome Esma Rexhepova, do të luftojnë për pasurinë e saj, të cilën sipas testamentit ajo i’a la atë shtetit të Maqedonisë. Para disa ditësh në një emision në Radio Maqedonia e Lirë, bashkëpunëtorja e afërt dhe kryetarja e shoqatës humanitare “Mbretëresha Esma dhe Stevo Teodosievski”, Zorana Kostovska, deklaroi se Esma të gjithë pasurinë e saj e ka nënshkruar në emër të shtetit,

Esma ka shumë nipa nga vllezërit dhe motrat e saj, të cilëve ju ka ndihmuar gjatë gjithë jetës. Ata tanimë kanë angazhuar avokatë dhe do të luftojnë, për siç thonë, të drejtat e tyre.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *