Home / Kryesoret / Skandali i kryeministrit Dimitriev, nuk ia di emrin ministrit të MPB, e quan Arben në vend të Agim (VIDEO)

Skandali i kryeministrit Dimitriev, nuk ia di emrin ministrit të MPB, e quan Arben në vend të Agim (VIDEO)

Kryeministri teknik, Emil Dimitriev gjatë konferencës së djeshme me mediat, ia gaboi emrin ministrit të brendshëm Agim Nuhiu, duke e quajtur Arben, informon INA.

Ai këtë gafë e ka bërë kur ka thënë se ministri i brendshëm nuk duhet të personalizojë përgjegjësitë duke e pasur me drejtorin e policisë, Mitko Çavkov.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *