Home / Lajme / Rajon / Skrapar-Berat, sekuestrohen 1.5 ton hashash

Skrapar-Berat, sekuestrohen 1.5 ton hashash

Drejtoria Vendore e Policisë Berat në një operacion masiv antidrogë ka sekuestruar një sasi të konsiderueshme lënde narkotike pikërisht në Njësinë Administrative Bogovë, si dhe në rrugën nacionale Poliçan-Bogovë.

 Drejtoria Vendore e Policisë Berat në një operacion masiv antidrogë ka sekuestruar një sasi të konsiderueshme lënde narkotike pikërisht në Njësinë Administrative Bogovë, si dhe në rrugën nacionale Poliçan-Bogovë.

Mësohet se lënda narkotike është sekuestruar në tre banesa të ndryshme. Gjithashtu në rrugën nacionale Poliçan – Bogovë, si rezultat i zhvillimit të operacionit, është gjetur e braktisur një tjetër sasi e konsiderueshme lënde narkotike e futur në thasë. Sasia e lëndës narkotike e sekuestruar deri në këto momente përafërsisht 1.5 Ton. Policia ka shoqëruar 6 persona si dhe jane shpallur ne kërkim tre te tjere.

Gjithashtu lexo

Digjet një Audi Q7

Në rrethana ende të pasqaruara është djegur një veturë e tipit “Audi Q7”në qytetin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *