Home / Sport / Sot në mbrëmje Bajerni i Mynihut do të përballet me Dortmundin

Sot në mbrëmje Bajerni i Mynihut do të përballet me Dortmundin

Sot në mbrëmje në orën 20 : 45 do të përcaktohet edhe finalistja e dytë ku në garë janë dy rivalët e përjetshëm Bajerni i Mynihut dhe Borusia e Dortmundit. Bavarezët vijnë në këtë duel pa shërbimet e Manuel Neuer. Trajneri Ancelotti ka gjasa të aplikojë skemën 4-1-4-1 me Ribery, Vidal, Alcantarën dhe Robben në mesfushë, ndërs Levandovski do të jetë në majën e sulmit.

Në anën tjetër Thomas Thucel do të përgjigjet me modulin 3-4-2-1, ku pritet që Reus dhe Dembele të jenë në mbështetje të Pierre Emerick Aubameyang. Në një duel të këtij niveli emocionet dhe adrenalina nuk  kanë munguar ndonjëherë.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *