Home / Lajme / Maqedoni / Spasov: Ja organizatorët dhe përgjegjësit e dhunës në Kuvend

Spasov: Ja organizatorët dhe përgjegjësit e dhunës në Kuvend

“Përgjegjësinë më të madhe për dhunën në Kuvend e kanë presidenti Gjorge Ivanov dhe veçanërisht kryetari i OBRM-PDUKM-së, Nikolla Gruevski”, deklaroi analisti politik dhe ish-ambasadori, Gjorgji Spasov për TV Telma.

Sipas tij, Gruevski për dhjetë vite po nxit dhunë përmes propagandave dhe me atë që vazhdimisht flet se opozita është armik i shtetit dhe popullit.

Spasov kujtoi se dhuna në Komunën Qendër është e porrositur personalisht nga Nikolla Gruevski. Sipas tij, kryetari i VMRO-së, Nikolla Gruevski, nuk mund të amestohet nga ndodhitë në Kuvend.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *