Home / Kryesoret / Spasov: Përgjegjësinë më të madhe për dhunën e kanë Ivanovi dhe Gruevski

Spasov: Përgjegjësinë më të madhe për dhunën e kanë Ivanovi dhe Gruevski

“Përgjegjësinë më të madhe për dhunën në Kuvend e kanë presidenti Gjorge Ivanov dhe veçanërisht kryetari i OBRM-PDUKM-së, Nikolla Gruevski”, deklaroi analisti politik maqedonas, Gjorgji Spasov për TV Telma,

Sipas tij, Gruevski për dhjetë vite po nxit dhunë përmes propagandave dhe me atë që vazhdimisht flet se opozita është armik i shtetit dhe popullit.

Spasov kujtoi se dhuna në Komunën Qendër është e porrositur personalisht nga Nikolla Gruevski. Sipas tij, kryetari i OBRM-PDUKM-së, Nikolla Gruevski, nuk mund të amestohet nga ndodhitë në Kuvend.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *