Home / Lajme / Rajon / Sulm me koktej Molotov mbi Konsullatën turke në Selanik

Sulm me koktej Molotov mbi Konsullatën turke në Selanik

 Sulm me koktej Molotov është kryer në mëngjes mbi Konsullatën turke në Selanik, njoftoi televizioni “Si-En-En-turk”.

Sulmi është kryer nga ana e personave të maskuar, të cilët kane hedhur shishe me lëng djegës mbi policinë në Konsullatë. Askush nuk u lëndua.

Nuk dihet motivi i sulmit.

Gjithashtu lexo

Rrahje masive në Shkup

Në një restorant në rrugën “Bosnja dhe Hercegovina” në Shkup ka ndodhur një rrahje mes …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *