Home / Lajme / Botë / Sulm terrorist 5 ditë para zgjedhjeve, arrestohen 2 persona në Francë

Sulm terrorist 5 ditë para zgjedhjeve, arrestohen 2 persona në Francë

Dy persona të moshës 23 dhe 29 vjeç të dyshuar për përgatitje të një sulmi të mundshëm terrorist u arrestuan sot në Marsejë në jug të Francës, pesë ditë përpara raundit të parë të zgjedhjeve presidenciale, bëhet e ditur nga burime pranë hetimit.

“Të dy burrat janë të dyshuar për përgatitje të një akti të mundshëm terrorist”, saktësoi një prej burimeve. Ata u arrestuan nga shërbimet sekrete të brendshme në kuadër të një hetimi për aktet terroriste, në Paris.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *