Home / Lajme / Botë / Sulm terrorist në Rusi: Dy shpërthime, dhjetë të vdekur

Sulm terrorist në Rusi: Dy shpërthime, dhjetë të vdekur

Të paktën 10 persona besohet se kanë vdekur pasi dy shpërthime goditën metronë e Shën Petersburgut, raporton Telegraph.co.uk.

Pamje që thuhet se janë nga vendi i ngjarjes dhe që janë postuar në media sociale, tregojnë tym në stacionin e metrosë.

Menjëherë ka nisur evakuimi, ndërsa shtatë stacione metroje në qytet janë mbyllur pas shpërthimit.

Gjithashtu lexo

Pakistan: Vdesin gjashtë ushtarë pas shpërthimit të bombës

Një bombë rrugore, e cila ka pasur cak një konvonj me trupa ushtarake në jugperëndim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *