Home / Lajme / Botë / Sulmi me “vëllim të kufizuar” ishte i pritur, sipas ministrit sirian të Informacioneve

Sulmi me “vëllim të kufizuar” ishte i pritur, sipas ministrit sirian të Informacioneve

Ministri sirian i Informacioneve Ramez Turxhman deklaroi sot se sulmi amerikan ndaj bazës të Forcave ushtarake ajrore të Sirisë në Homs ka qenë me “vëllim të kufizuar” dhe se nuk pret eskalim të mëtejmë.

“Besoj se ky sulm ka qenë i kufizuar edhe në kohë edhe në hapësirë dhe ishte i pritur”, deklaroi Turxhman në një deklaratë telefonike për televizionin shtetëror sirian.

Në pyetjen nëse do të ketë përgjigje nga Rusia, Turxhman u përgjigj se Moska e ka dënuar sulmin amerikan.

“Nuk presim se do të vijë deri në eskalim ushtarak”, shtoi ai.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *