Home / Kryesoret / Takim Greqi-Maqedoni për ndërtimin e besimit të ndërsjellë

Takim Greqi-Maqedoni për ndërtimin e besimit të ndërsjellë

Në kuadër të zbatimit të masave pë ndërtimin e besimit ndërmjet Greqisë dhe Maqedonisë, de në Selanik u mbajt rrethi i dytë i konsultimeve politike ndërmejt ministrive të punëve të jashtme të të dy vendeve,

Siç bën të ditur MPJ-ja, në takim janë shkëmbyer mendime për gjendjen në rajon dhe është shqyrtuar përparimi i hasur në zbatimin e masave të ndërtimit të besimit.

Konsultimet u mbajtën në atmosferë miqësore dhe konstruktive dhe u arrit ujdia që takimi i radhës të mbahet në SHkup në fund të këtij viti.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *