Home / Lajme / Maqedoni / Takim vjetor për vëzhgimin e procedurave gjyqësore

Takim vjetor për vëzhgimin e procedurave gjyqësore

 Prej sot deri të mërkurën në Shkup do të mbahet takimi vjetor për ndjekjen e proceseve gjyqësore të organizuar nga Zyra e OSBE-së për institucione  demokratike dhe të drejta të njeriut (ODHIR) dhe Misionit të OSBE-së në Shkup.

Juristë nga shtatë misione të OSBE-së dhe përfaqësues të 29 organizatave joqeveritare të rajonit të OSBE-së do të këmbejnë përvoja dhe do të diskutojnë për sfidat lidhur me ndjekjen e lëndëve  gjyqësore me profilizim të lartë dhe lëndë në të cilat janë involvuar  target grupe siç janë minorenët dhe pakicat etnike.

Gjithashtu lexo

Mot me diell me erë të dobët deri në mesatare

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *