Home / Lajme / Botë / TË ENJTEN VENDOSET “FATI I BOTËS”?! JA PARALAJMËRIMI I NASA

TË ENJTEN VENDOSET “FATI I BOTËS”?! JA PARALAJMËRIMI I NASA

NASA pritet të dalë në një konferencë për shtyp të enjten, ku do të japë një njoftim shumë të rëndësishëm. Agjencia hapësinore amerikane thotë se ka gjetje të reja nga teleskopi Hubble Space dhe anija hapësinore Cassini.

Këto zbulime do të ndihmojnë në eksplorimin e oqeaneve të universit. Duke përfshirë këtu edhe misionin për zbulimin e jetës jashtë Tokës, në vitin 2020, është shprehur NASA. Gjetjet do bëhen të ditura të enjten në orën 2 të drekës, ndërkohë që refuzoi të jepte më shumë të dhëna.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *