Home / Lajme / Botë / Të paktën 10 të vdekur në shpërthimin në afërsi të kufirit pakistanezo-afgan

Të paktën 10 të vdekur në shpërthimin në afërsi të kufirit pakistanezo-afgan

Të paktën 10 persona sot kanë humbur jetën në shpërthimin e një mine të vendosur afër rrugës në Pakistanin veriperëndimor, në afërsi të kufirit afgan.

“Dhjetë persona kanë humbur jetën dhe një grua”, deklaroi Shahid Ali Kan, përfaqësues i autoriteteve lokale.

Siç precizojnë mediat britanike, mina ka shpërthyer pasi që është aktivizuar me telekomandë.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *