Home / Lajme / Kronika e zezë / Të paktën 27 viktima në një përplasje midis një kamioni dhe autobusi në Kenia

Të paktën 27 viktima në një përplasje midis një kamioni dhe autobusi në Kenia

Të paktën 27 persona e kanë humbur jetën në përplasjen midis një autobusi të udhëtarëve dhe kamionit në Kenia, njoftoi policia.

Siç thuhet, deri tek aksidenti ka ardhur në rrugën kryesore të komunikacionit në vend, e cila i lidh dy qytetet më të mëdha – kryeqytetin Najrobi dhe porti Mombasa.

Mediat amerikane njoftojnë se në aksidente trafiku në Kenia në vit pësojnë rreth 3.000 persona.

Gjithashtu lexo

Momenti i nxjerrjes së trupit të pajetë të fëmijës, që u mbyt në det (Video)

Janë publikuar pamjet e momentit kur është nxjerr nga deti trupi i pajetë i 10-vjeçares …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *