Home / Lajme / Botë / “Ju tregoj datën kur do të nisë Lufta e Tretë Botërore”, flet burri që s’ka dështuar në asnjë parashikim

“Ju tregoj datën kur do të nisë Lufta e Tretë Botërore”, flet burri që s’ka dështuar në asnjë parashikim

Gjatë ditëve të fundit është folur shumë për fundin e botës dhe për Luftën e Tretë Botërore. Këto dy problematika nuk duhet të na kapin në befasi, nëse i referohemi gjithmonë skenarit aktual politik botëror, i cili është mjaft i ashpër e i acaruar  nëse kujtojmë presionet e situatës mes Rusisë, SHBA-ve e Koresë së Veriut.

Kohë më parë u bë viral lajmi se Nostradamusi parashikonte shumë shpejt nisjen e Luftës së Tretë Botërore. Por gjërat kanë ndryshuar edhe më shumë pas profecive të Horacio Villegas,  i cili e përshkruan veten e tij si “i dërguari i Zotit”. Ai është një mistik i vetëshpallur që parashikoi se Trump do të zgjidhej president dhe tani pretendon se e ka një datë për Luftën e Tretë Botërore.

Gjithashtu lexo

Ishulli i Fazanëve që ndan dy shtete: Këtë vend të vogël e administron gjatë muaj Spanja dhe gjashtë tjerë Franca (Video)

Në provincën Baske, mes qytetit verior spanjoll Irun dhe atij jugperëndimor në Francë, Henda, rrjedh …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *